16 October 2019 Главная arrow Новости arrow Последние новости arrow Про спільне використання електричних мереж ОСББ, ЖБК та енергопостачальником  
Главное меню
 Главная
 Про кооперацію
 Структура та діяльність
 Международный кооперативный альянс (ICA)
 Страница Президента
 Либерально-Кооперативное Радио
 Новости
 Информационное издательство ПресКооП
 Книги
 Статьи
 Файлы
 Ссылки
 Контакты

Наши друзья
 ТРЕТЕЙСКИЙ СУД СКПУ
 ОСВІТА СКПУ(Вищі курси кооперації СКПУ)
 БУМІБ(Бердянський університет менеджменту і бізнесу)
 БО "ЕКОСВІТ ХХІ"
 Информация Би-би-си
 Департамент культуры СКПУ


Авторизация
Логин

Пароль

Запомнить меня
Забыли пароль?

Кто в онлайне
На сайте:
4 гостей

Сейчас на сайте
Нет пользователей в онлайне

Счетчик
1769692 посетителей

Спілка Кооператорів та Підприємців України створена для захисту прав та інтересів своїх членів

Роль и важность кооперативов является очевидной в условиях глобального финансового и экономического кризисов!

БЛАГОДАРЯ ЧЛЕНСТВУ В СКПУ 92 ЖИЛИЩНО-СТРОИТЕЛЬНЫХ КООПЕРАТИВОВ СЭКОНОМИЛИ ЗА 2002-2013 г. 155 МЛН. ГРН.


14 December 2010  Про спільне використання електричних мереж ОСББ, ЖБК та енергопостачальником   Опубликовал Администратор   Просмотр PDF  Версия для печати  Отправить на E-mail 
N 3692/11/17-10, 21.06.2010, Лист, Щодо надання роз'яснень (для врахування в роботі) (стосовно особливостей укладення договорів про спільне використання технологічних електричних мереж із об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) або житлово-будівельними кооперативами (ЖБК)), Національна комісія регулювання електроенергетики України  НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Л И С Т

21.06.2010 N 3692/11/17-10

Територіальні представництва НКРЕ

Ліцензіатам з передачі електричної енергії місцевими (локальними) мережами

Щодо надання роз'яснень (для врахування в роботі)

Національна комісія регулювання електроенергетики України (далі - НКРЕ) надає в межах своєї компетенції роз'яснення щодо особливостей укладення договорів про спільне використання технологічних електричних мереж із об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) або житлово-будівельними кооперативами (ЖБК).

Відповідно до положень статті 1 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку", об'єднання співвласників багатоквартирного будинку - це юридична особа, створена власниками для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання неподільного та загального майна.

Згідно з положеннями Правил утримання жилих будинків та при будинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 N 76, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 28.08.2005 за N 927/11207, житлово-будівельний кооператив - це юридична особа, утворена фізичними та/або юридичними особами, які добровільно об'єдналися на основі об'єднання їх майнових пайових внесків для участі в будівництві або реконструкції житлового будинку (будинків) і наступної його (їх) експлуатації.

Положеннями статті 4 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" встановлено, що основна діяльність об'єднання співвласників багатоквартирного будинку полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном членів об'єднання, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння членам об'єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.

Об'єднання може здійснювати господарську діяльність для забезпечення власних потреб безпосередньо або шляхом укладення договорів з фізичними чи юридичними особами. Об'єднання є юридичною особою, яка створюється відповідно до закону, має печатку із своїм найменуванням та інші необхідні реквізити, а також розрахункові рахунки в установах банку.

Разом з тим, необхідно зауважити, що відповідно до положень пункту 1.2 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 N 28, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 02.08.96 за N 417/1442 (із змінами) (далі - Правила), населений пункт - це юридична особа - споживач (власник електроустановок населеного пункту або уповноважена власником (співвласниками) експлуатаційна організація, в господарському віданні якої є електроустановки населеного пункту), об'єднує населення на визначеній території та утримує ці електроустановки з метою забезпечення електричною енергією споживачів населеного пункту.

Відповідно до пункту 12.5 Правил, у разі виходу із складу населеного пункту або прийняття відповідного рішення органом управління населеного пункту споживач населеного пункту або фізична особа, електроустановки якої приєднані до технологічних електричних мереж населеного пункту (споживач на території населеного пункту), для користування електричною енергією має право:
змінити у встановленому порядку схему електропостачання та приєднати належну йому електроустановку до електричних мереж електропередавальної організації;
укласти тристоронній договір про користування електричною енергією на території населеного пункту з постачальником електричної енергії та населеним пунктом на основі типового договору (Додаток 5 до Правил) та договір про користування електричною енергією відповідно до Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99 N 1357 (із змінами).

У разі укладення тристороннього договору про користування електричною енергією на території населеного пункту постачальник електричної енергії та населений пункт вносять у встановленому законодавством України порядку зміни в укладений між ними договір про постачання електричної енергії щодо визначення обсягу спожитої населеним пунктом електричної енергії та умов припинення або обмеження електропостачання населеного пункту, які пов'язані та витікають з умов тристороннього договору про користування електричною енергією на території населеного пункту.

Враховуючи вищенаведене, НКРЕ вважає, що у разі безпосереднього здійснення об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку або житлово-будівельним кооперативом господарської діяльності щодо забезпечення власних потреб (у тому числі, діяльності щодо експлуатації та утримання внутрішньобудинкових електричних мереж), взаємовідносини між постачальником електричної енергії, об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку або житлово-будівельним кооперативом та побутовими споживачами електричної енергії (населенням) мають бути врегульовані згідно з вимогами пункту 12.5 Правил.

У такому випадку договір про спільне використання технологічних електричних мереж між об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку або житлово-будівельним кооперативом та електропередавальною організацією не укладається.

У разі, якщо внутрішньобудинкові електричні мережі передаються об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку або житлово-будівельним кооперативом на баланс (у користування) в установленому законодавством порядку іншому суб'єкту господарювання, останній буде основним споживачем із зобов'язанням електропередавальної організації відповідно до вимог Правил в частині спільного використання технологічних електричних мереж.

Член Комісії Ю.Андрійчук


TRANSLATOR GOOGLE

Последние новости

Ленты новостей
Ліга.net
Wed, 16 Oct 2019 05:50

Популярное
Вторая международная торгово-промышленная конференция
Перечень региональных организаций СКПУ
А жаль
Звіт Держжитлокомунгоспу за 2004 рік
Александр Яковлев ответил на ваши вопросы

Наша кнопка

КИЕВСКАЯ ГОРОДСКАЯ КЛИНИЧЕСКАЯ БОЛЬНИЦА №16


   
Sitemap Top of Page